Fryzjerstwo 

 

 

 

JAK WYBRAĆ KOLOR WŁOSÓW ?

 

Zmianę koloru włosów warto dobrze przemyśleć. Należy wziąć pod uwagę nie tylko kolor oczu i odcień karnacji, ale także naturalny kolor włosów, który jest jednym z najważniejszych czynników definiujących nasz typ urody. Zmianę naturalnego koloru włosów można rozpocząć od zmiany oryginalnego koloru o dwa, trzy tony, bez znaczenia czy chodzi o rozjaśnienia czy przyciemnienie. Nowy kolor nadal będzie pasował do oczu i karnacji.

 

 

 

JAK DOBRAĆ KOLOR WŁOSÓW DO URODY?

 

Kolor włosów, a rodzaj karnacji

 

Gdy zdecydujesz się na zmianę koloru włosów, warto dopasować nowy odcien do karnacji i charakteru. Dzięki temu nie nastąpi rażąca dysproporcja między kolorystyką ciała, a odcieniem włosów.
– Ciepły odcień skóry – występuje częściej u kobiet, które mają brązowe oczy i ciemniejsze brwi. Ich skóra ma w sobie odcienie pomarańczowego i żółci. Do tego odcienia karnacji warto wybrać farby do włosów w kolorach miodowego blond, karmelowych brązów, miedzianych rudości czy ciemno-br azowych czerni.
– Chłodny odcień skóry – pojawia się u kobiet o niebieskich oczach i szarych włosach. Cera jest delikatna z różowym pigmentem. Do tej karnacji pasują platynowe, piaskowe i beżowe blondy, chłodne orzechowe brązy, odcienie kakao, ciemno-czerwona rudość, oraz czerń z nutą fioletu.
Po za kolorem skóry należy wziąć po uwagę kolor brwi. Źle zgrane brwi i barwa włosów nie da pożądanego efektu, wręcz przeciwnie – kobieta będzie wyglądała wtedy nienaturalnie, jakby w peruce. Kolor blond nie będzie pasował do mocnego czarnego koloru brwi. W tedy można rozważyć rozjaśnienie brwi ( tę usługępowinien wykonać fryzjer przy koloryzacji włosów). Blada karnacja i jasna oprawa oczu nie łączy się z ciemniejszym odcieniem włosów. W tym wypadku należy przyciemnić brwi ( np. hennę, makijażem permanentnym lub mocniejszym makijażem) Ciemny odcień włosów dobrz komponuje się z brwiami w zbliżonym odcieniu.
Istotne jest również dopasowanie koloru do rodzaju włosów. Nie każdy typ włosów ładnie współgra z każdą farbą.
– Cienki włosy – dobrze wyglądająw jasnym odcieniu blond i naturalnych brązach.
– Kręcone włosy – kolor naturalny wzmocniony tonerem, gdyż such włosy mają mało blasku.
– Grube włosy – zdecycowany kolor, np. odcienie naturalnego brązu.

 

Kolor włosów, a pora roku

 

Kobiety regularnie malujące włosy mogą urozmaicić odcienie w zależności od pory roku. Latem dobrze jest rozjaśnić włosy o jeden lub dwa odcienie lub zdecydować się na pasemka. Jesienią i zimą, gdy skóra jest blada, lepszy wygląd zapewni przyciemnienie włosów, ale nie więcej niż o dwa tony. W tych porach roku, na włosach będą dobrze prezentowały się odcienie chłodne z fioletowym i błękitnym pigmentem.

 

Zmiana koloru włosów może znacznie zmienić ogólny wygląd. Odpowiednia farba może podkreślić urodę i dodać jej wyrazistości, natomiast źle dobrany odcień może sprawić, że będziesz xle się czuła z sąmą sobą. Dobierając farbę do włosów nie kieruj się zatem panującymi w modzie trendami. Musisz także pamiętać, że to co pasuje koleżankom, niekoniecznie będzie współgrało z twoim typem urody.

 

 

 

BALEYAGE

 

Baleyage to zabieg koloryzacyjny oferowany przez nasz salon fryzjerski. Mimo iż nie ciesz się taką popularnością jak jednolite farbowanie włosów, balejage nadal ma swoje gronow iernych fanek. Ten rodzaj koloryzacji wymaga od fryzjera większej cierpliwości i sporych umiejętności. Baleyage polega na stworzeniu na głowie kobiety, wielobarwnych, naturanie wyglądających pasemek. Baleyage nazywa się grą barw i odcieni.

 

Baleyage , a pasemka

 

Pasemka są bardziej dostrzegalne, ponieważ odcienie często dobierana są na zasadzie kontrastu. Klientce o np. ciemnobrązowych włosach można zrobić pasemka blond lub rude. Kolory baleyagu muszą bardziej ze sobą współgrać. Dodatkowo takie farbowanie włosów zazwyczaj ograniczone jest do kolorów zbliżonych do naturalnego odcienia włosó. Dlatego baleyage nie musi tak bardzo rzucać się w oczy , jak zwykłe farbowanie pasemek. Jest bardziej subtelny i ma na celu nieznaczną modyfikację barwy włosów poprzez dodanie różnych jej odcieni. Dzięki temu zabiegowi fryzjerskiemu włosy nabierają lekkości, nie wydają się już tak jednolite w kolorze i ciężkkie.

 

Jeśli świetnie sobie radzisz z domowym farbowaniem włosów, czy nawet potrafisz precyzyjnie zrobić sobie pojedyncze pasemka, nie możesz być pewna , że również i baleyage zakończy sięsukcesem. Jeśli marzysz o takiej fryzurze, lepiej oddać się w ręce specjalisty , który także pomoże dobrać odpowiedni kolor. Jest to technika czasochłonna, która trwa szczególnie długo , jeśli brakuje w niej takiej w prawy , jaką ma doświadczony fryzjer

 

Dla kogo baleyage ?

 

Zabieg koloryzujący zazwyczaj jest polecany kobietom z krutkimi włosami. Szczególnie często wykonują go osoby starsze, ponieważ baleyage świetnie maskuje pojawiające się siwe włosy, choć jest też dość popularny wśród młodych osób. Baleyage tak jak inne zabiegi koloryzujące. Odradzany jest osobom o włosach suchych i zniszczonych. Jeśli mamy wątpliwości, należy poradzić się fryzjera.

 

Kolory baleyagu

 

Kolory baleyagu zależą od gustu i wyboru klientki. Fryzjer powinien jednak umieć podpowiedzieć, jakie odcienie będą idealnie ze solbą współgrały, oraz pasowały do danej kobiety i do danej fryzury. Dobierze on także odpowiednie produkty koloryzujące, oraz zdecyduje jakiej szerokości będą pasemka. Baleyage na ciemnych włosach może wymagać dekoloryzacji. Baleyage świetnie sprawdza się na włosach jasnych. Poprzez dodanie do nich o kilka tonów ciemniejszych odcieni. Włosy na których wykonany został baleyage ładnie wyglądają w świetle słonecznym – lśnią się, błyszczą i sprawiają wrażenie zdrowych, oraz dobrze odżywionych. Baleyage stanowi alternatywe dla zwykłego koloryzowania włosów, oraz dla pasemek. Jeśli jednolita barwa włosów jużci się znudziła, a nie chcesz drastycznego zmeniania naturalnego koloru swoich włosów, możesz zdecydować się na baleyge.

 

 

 

SAUNA NA WŁOSY

 

Sauna na włosy to jeden z zabiegów fryzjerskich, które intensywnie nawilżają włosy, pozostawiając je zdrowe i odporne na szkodliwe czynniki zewnetrzne. Jest to bardzo dobry sposób na regenerację włosów zniszczonych, osłabionych trwałą ondulacją, silnym słońcem, częstym modelowaniem i farbowaniem. To także skuteczna pielęgnacja włosów suchych i zniszczonych mieszanych. Sauna dla włosów to nie tylk ładny wygląd , ale także zdrowe włosy.

 

Jak wygląda sauna na włosy?

 

Sauna na włosy to urządzenie przypominające duży „hełmn” , czyli wygladające podobnie jak tradycyjna szuszarka fryzjerska. Sauna do włosów generuje temperaturę w granicach 40 stopni Celsjusza.

 

Jak wygląda taki zabieg dla włosów ?

 

– Najpierw myje i płuczę włosy dwa razy.
– Potem nakładam na włosy maskę, odżywkę lub ampułkę zawierającą substancje odżywcze, które mają zostać wchłonięte przez włosy.
– Spinam dłuższe włosy, aby całe znalazły się pod sauną do włosów.
– Siadasz na fotelu pod sauną do włosów.
– Przez 20 minut czytasz sobie magazyn, lub się po prostu relaksujesz.
– Po 20 minutach sauny twoje włosy płukane raczej chłodną wodą ( zamknie to łuski włosów z powrotem , aby nie były równie podatne na szkodliwe substancje).

 

Jak działa sauna do włosów ?

 

Para wodna i ciepło ( w przypadku sauny na włosy jest to 40 stopni Celsjusza) zmiękczają zarówno skórę głowy, jak i łuski włosów. Tkanka staję się dzięki temu elastyczniejsza, co sprawia, że pielęgnacja włosów i skóry głowy jest skuteczniejsza. Oprócz tego wyższa temperatura otwiera pory i rozchyla łuski włosów. Dzięki temu nałożona na włosy maseczka bez problemu wnika we włosy i je regeneruje. Niekture z zawartych w niej substancji odbudowują strukturę każdego włosa.

 

Włosy po saunie odzyskują naturalny, zdrowy połysk. Są widocznie nawilżone i bardziej elastyczne. Także kolor włosó farbowanych wygląda lepiej na tak intensywnie nawilżonych włosach. Cena sauny na włosy to kilkanaście złotych, w zależności od wyboru kosmetyków. Polecam taki zabieg na włosy, szczególnie jeśli masz bardzo suche włosy, lub często je farbujesz. Pamiętaj także, że słońce zabiera włosom ich naturalne nawilżenie. Dlatego sauna na włosy to dobry zabieg na wakacje. Sauna na włosy polecana jest osobom z włosami przesuszonymi farbowaniem lub trwałą ondulacją, z rozdwajającymi się końcówkami i z włosami, które utraciły swój naturalny blask i witalność. Sauna do włosów doskonale regeneruje wewnętrzną strukturę włosa i nawilża go od środka. Włosy po takim zabiegu fryzjerskim są wyraźnie zdrowsze i lepiej zregenerowane. Saunę do włosów mogą z powodzeniem stosować Panie, które trudności w okiełzaniu puszących się kosmyków. Ten zabieg na włosy nie jest drogi, a może naprawdę zdziałać cuda. Taki zabieg regeneracyjny na włosy doskonale wpływa na matowe, zmęczone i pozbawione blasku włosy. Efekt błyszczących i zdrowych włosów murowany. Można go stosować 2 do 4 razy w miesiącu.